FOTOĞRAF YARIŞMASI VE SOCIAL POINT UYGULAMASI İLE MARKA SADAKATİNİ ARTIRDIK!

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA
PROBLEM
SOSYAL MEDYADA DÜŞÜK ETKİLEŞİM
YARIŞMA OTEL İÇİN GELENEKSEL BİR HAL ALDI. YARIŞMANIN GÖRDÜĞÜ İLGİYİ MARKA SADAKATİNİ ARTIRACAK BİR UYGULAMA İLE SÜRDÜRDÜK: SOCIAL POINT!
GARDENIA BEACH HOTEL
2017 yılında 4 yıldızlı, ağırlıklı müşteri grubunu Alman misafirlerin oluşturduğu Gardenia Beach Hotel'in sosyal medya yönetimi görevini üstlendik.

Otel doluluk oranının %80'ini en az iki kez konaklayan misafirler oluşturuyordu ve otelin %96 HolidayCheck puanı vardı. Buna karşın otelin sosyal medya hesapları aynı ilgiyi yansıtmıyordu. Otel misafirleri ile sosyal medyada etkileşim yaratacak çalışmalara ihtiyaç vardı.

AÇIKLAMA

NE YAPTIK?

Düzenlediğimiz Fotoğraf Yarışması ile misafirlerin dikkatini sayfaya çekmeyi amaçladık. Her hafta farklı bir tema belirledik ve o temaya uygun fotoğraflar ile yarışmaya katılmalarını istedik.

Paylaşılan fotoğraflara gelen beğeni sayısı ile yarışmadaki sıralama belirleniyordu ve bu sıralamaya göre misafirler ödül kazanıyordu.

Katılımcılar daha fazla beğeni kazanmak için yarışma postunu çevreleriyle paylaşıyordu. Böylece repeat guestlerin yakın çevrelerine de ulaşmış oluyorduk.
İlk hafta yalnızca 6 fotoğraf paylaşımı yapıldı. Fakat haftalar geçtikçe misafirlerin sayfaya olan ilgisi arttı ve yarışmamız haftalık yaklaşık 100 fotoğrafın paylaşıldığı eğlenceli bir aktiviteye dönüştü.

Misafirlerin ekstra puan kazanabilmelerine teşvik etmek için yarışmaya her hafta yeni bir şeyler ekledik. Fotoğrafla birlikte yorum yazmak, arkadaşlarını etiketlemek hatta otele şiir yazmak gibi aksiyonlara ekstra puanlar verdik :)

Yarışmanın ilgi görmesi üzerine 2017'den sonraki senelerde de sürekli eklemeler yaparak yarışmaya devam ettik.

HER HAFTA PUAN DURUMUNDAKİ SIRALAMA VE FOTOĞRAFLARA GELEN BEĞENİ SAYISI KADAR MİSAFİRLER PUAN KAZANDI. BU PUANLARI TAKİP EDEN YILDA OTELE GELDİKLERİNDE ÇEŞİTLİ HEDİYELERİ SATIN ALMAK İÇİN KULLANDILAR. PUAN SİSTEMİNİ YARIŞMAYA HER KATILAN MİSAFİRİN EN AZ BİR KOKTEYL KAZANABİLECEĞİ ŞEKİLDE KURGULADIK.
«

ÖZET

Düzenlediğimiz yarışma ve social point uygulaması ile misafirlerin soğuk Almanya günlerinde Gardenia Beach günlerini hatırlamalarını sağladık, çevrelerini sayfaya davet ettirdik ve sayfadaki etkileşimi artırdık.

Bu uygulamayla uzun vadeli bir etkileşimi garanti altına almış olduk ve takipçilerin sayfa ile pozitif bağ kurmasını sağladık.

6 KİŞİ

157 KİŞİ

2017, 1. HAFTA KATILIM
2020 TOPLAM KATILIM
YARIŞMA POSTLARI
Made on
Tilda