9 NUMBERS (9 NUMARA) YARIŞMASI İLE ETKİLEŞİM REKORU KIRDIK!

SOSYAL MEDYA PAZARLAMA
PROBLEM
CORONA VİRÜS DÖNEMİNDE EĞLENCELİ OYUNLAR
YARIŞMA OTEL İÇİN GELENEKSEL BİR HAL ALDI. YARIŞMANIN GÖRDÜĞÜ İLGİYİ MARKA SADAKATİNİ ARTIRACAK BİR UYGULAMA İLE SÜRDÜRDÜK: SOCIAL POINT!
LiTORE RESORT HOTEL & SPA
AÇIKLAMA

NE YAPTIK?

2020 yılı Mart ayında Litore Hotel ile sosyal medya yönetimi görevini üstlendik.

Anlaşmamızdan kısa bir süre sonra başlayan pandemi ile birlikte tüm dünya eve kapanmışken, 9 Numara isimli bir yarışma düzenledik. Anlaşılması ve katılımı oldukça kolay bir yarışma olan 9 Numara, Facebook ve Instagram hesaplarında katılım rekoru kırdı.

Şimdi gelin yarışmanın detaylarını ve bu yüksek katılımın ne gibi faydaları olduğuna bir göz atalım...


Yarışmayı Facebook ve Instagram hesaplarında paylaştığımız bir post ile başlattık. -Yarışma postları-

1'den 9'a kadar olan sayılardan 3 tanesine süpriz hediyeler gizlediğimizi söyleyerek takipçilerden 1 sayı seçmelerini istedik.

Yarışmayı İngilizce, Almance ve Rusça olmak üzere 3 dilde düzenledik.
İnternet Reklamcılığı, "hedef kitle" oluşturmak için bize bir çok fırsat sunuyor. Website ziyaretçileri, müşteri verileri (KVKK'ya uygun!) sayfa takipçilerinin arkadaşları ve kullanıcıların sayfadaki eylemlerine göre hedeflemeler yapılabilmektedir.

Her çalıştığımız marka ile "etkileşimli kitle" adı altında bir hedef kitle oluştururuz. Bu hedef kitle, sayfada paylaştığımız bir paylaşıma yorum yapma potansiyeli yüksek olan kullanıcılardan oluşur.

Bu kitlenin reklam hesabınızda kayıtlı bir hedef kitle olarak bulunması önemlidir.
HER HAFTA PUAN DURUMUNDAKİ SIRALAMA VE FOTOĞRAFLARA GELEN BEĞENİ SAYISI KADAR MİSAFİRLER PUAN KAZANDI. BU PUANLARI TAKİP EDEN YILDA OTELE GELDİKLERİNDE ÇEŞİTLİ HEDİYELERİ SATIN ALMAK İÇİN KULLANDILAR. PUAN SİSTEMİNİ YARIŞMAYA HER KATILAN MİSAFİRİN EN AZ BİR KOKTEYL KAZANABİLECEĞİ ŞEKİLDE KURGULADIK.
«

ÖZET

Düzenlediğimiz yarışma ve social point uygulaması ile misafirlerin soğuk Almanya günlerinde Gardenia Beach günlerini hatırlamalarını sağladık, çevrelerini sayfaya davet ettirdik ve sayfadaki etkileşimi artırdık.

Bu uygulamayla uzun vadeli bir etkileşimi garanti altına almış olduk ve takipçilerin sayfa ile pozitif bağ kurmasını sağladık.

6 KİŞİ

157 KİŞİ

2017, 1. HAFTA KATILIM
2020 TOPLAM KATILIM
YARIŞMA POSTLARI
Made on
Tilda